Get-Simple – CMS dla małych stron www

Małe, jak też dopiero co uruchamiające swą inicjatywę komercyjną firmy (często jednoosobowe) rzadko mają do dyspozycji budżet doprowadzający do przygotowania rozwiniętej strony www. Jednakowoż odczuwając świadomość efektywności takiej taktyki dotarcia do konsumenta nie mają zamiaru z niej rezygnować (chyba iż taka firma otrzymała jakieś dofinansowanie z Unii Europejskiej bądź Urzędu Pracy, jednak z mego doświadczenia wypływa, iż tego typu firmy wyrywają się w materii instalacji witryny na ostatni moment, skoro już potrzeba rachować się z nakładów).

Przy małym dochodzie w grę przystępuje naprawdę zaledwie system zarządzania treścią standardu „open source”, przy czym WordPress może być na tyle złożony jeżeli chodzi o konstrukcję templatki, że zastosować można raptem którykolwiek z darmowych (po odpowiednim jego dostosowaniu), czy jakiś niewyszukany szablon komercyjny (w końcu web developer również pragnie cokolwiek na skasować na zleceniu – więcej).

Jeżeli macie do skonstruowania taką dokładnie niedużą witrynę www z ograniczonym budżetem podpowiadam wybrać do wdrożenia system zarządzania treścią Get-Simple (http://get-simple.info/). Ma on wyjątkowo nieduże oczekiwania, pociągnie chociażby na najtańszym hostingu (nie trzeba nawet bazy danych MySQL, wystarczający jest najsłabszy plan hostingowy). Templatki składa się bezproblemowo, ogranicza się to do powstawiania kilku predefiniowanych linijek kodu PHP, z czym poradzi sobie nawet ktoś niezbyt znający się na programowaniu.

Przystępna jest znacząca suma pluginów wysoce usprawniających pracę z gołym CMS’em, oraz wymownie usprawniających jego możliwości, jak również ergonomię. Do wykorzystania jest ogrom szablonów pozwalających ekspresowo zaprojektować szatę plastyczną, lecz nawet bez nich tworzenie szablonu jest łatwe jak bułka z masłem.